Каністерапія. Кінологи-каністерапевти ІРЦ “База 4.5.0.”

Каністерапія. Кінологи-каністерапевти ІРЦ “База 4.5.0.”

Каністерапія в Україні під час війни

Каністерапія в Україні стала одним з затребуваних методів позитивного фізіореабілітаційного і психосоціального впливу на людей, які цього вкрай потребують. Україна стала однією з небагатьох країн світу, що має досвід використання каністерапії під час війни.

Каністерапія на ІРЦ База 4.5.0.
ІРЦ “База 4.5.0.” Каністерапія – метод позитивного впливу на людей

Каністерапія та виклики сьогодення

З початком російсько-Української війни команда кінологів-каністерапевтів ІРЦ “База 4.5.0.” отримала величезну кількість запитів на проведення заходів з каністерапії. У 2022 році, з початку повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію України кількість запитів по реабілітації суттєво збільшилась. 

Робота кінологів-каністерапевтів ІРЦ “База 4.5.0.”

Команда кінологів-каністерапевтів ІРЦ “База 4.5.0.” активно займається психологічною, емоційною підтримкою за допомогою спеціально керованих і навчених собак.
З 2014 року, з початку військового вторгнення російської федерації на територію України суспільство та основні вразливі категорії громадян зазнали психологічних травм, стресу та інших видів психологічного впливу. Військовослужбовці, ветерани, волонтери та їх родини; біженці з окупованих територій та цивільні, що попали під обстріли, родини, що втратили близьких – вкрай потребували психологічної допомоги. Саме тоді команда кінологів-каністерапевтів ІРЦ “База 4.5.0.” почала проводити сеанси психологічної та емоційної допомоги.

На постійній основі ми проводимо заходи з каністерапії:

  • у шпиталях для військовослужбовців з ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), після контузії, ампутації та інших травмах, які спричинили бойові дії;
  • для дітей та родин військовослужбовців та ветеранів війни;
  • для внутрішньо-переміщених осіб;
  • для родин загиблих Захисників;
  • для цивільних, які на собі відчули жах війни;
  • у дитячих будинках;
  • в соціальних установах;
  • на різноманітних заходах та зборах з цільовою аудиторією, що потребує нашої уваги та допомоги.
Військовий шпиталь. Каністерапія для військовослужбовців
Військовий шпиталь. Каністерапія для військовослужбовців

Каністерапія – ефективність та результати роботи ІРЦ “База 4.5.0.”

Результати нашої роботи ми бачимо на щасливих обличчях дітей та їх батьків, на посмішках наших Захисників, навіть тих, хто перебуває в шпиталі з важкими пораненнями та ампутаціями. Ми бачимо багато родин Захисників, що постійно відвідують наші заходи з каністерапії, для яких наші чотирилапі друзі стали майже родиною. Ми бачимо велику кількість відвідувачів та запитів і звернень щодо проведення каністерапії на всій території нашої Держави.

Команда кінологів-каністерапевтів ІРЦ “База 4.5.0.”

Наша команда – це спеціально керовані та навчені собаки: вельш-коргі, шиба-іну Хіро, лабрадор Балу, німецький боксер Лінда.

Кінолог-каністерапевт Бірзул Аліна
Кінолог-каністерапевт Аліна Бірзул 

Кінолог-каністерапевт Євгенія Романенко
Кінолог-каністерапевт Євгенія Романенко
 

Кінолог-каністерапевт Інна Зінченко
Кінолог-каністерапевт Інна Зінченко

 Запрошуємо Вас на каністерапію, де чотирилапі реабілітологи чекають на Ваші посмішки та забезпечать чудовий настрій!

Інформація щодо проведення заходів з каністерапії та реєстрація: 

ІРЦ База 4.5.0. telegram 80p ІРЦ База 4.5.0. whatsapp 80p ІРЦ База 4.5.0. viber

З повагою,

Кінологи-каністерапевти ІРЦ “База 4.5.0.”

Що таке каністерапія? 

Каністерапія (Canister therapy, від лат. canis — собака) — метод позитивного фізіореабілітаційного і психосоціального впливу на людей, які цього потребують, через спеціально керованих і навчених собак. Є одним із методів зоотерапії.

Соціально-психологічна реабілітація людини – це комплексна система заходів, яка спрямована на відновлення, розвиток та утвердження соціального статусу особистості, її психологічних функцій, якостей, властивостей; захист психічного здоров‘я та соціального благополуччя; соціальне залучення до повноцінної життєдіяльності та дієздатності, включення в соціальні відносини на основі усунення обмежень життєдіяльності та створення доступного середовища.

Каністерапія дає можливість людям з особливими потребами отримати психофізіологічну допомогу, яка полягає в тому, що взаємодія з тваринами нормалізує роботу нервової системи, знімає артеріальний тиск, знижує рівень фізіологічного і психологічного стресу, конфліктність, відчуття неповноцінності, ворожість, тривожність, сприяє гармонізації міжособистісних відносин. Метод каністерапії має комплексний характер, адже застосування методу – це і лікування, і реабілітація, і психотерапія з залученням спеціально керованих та навчених собак.